Ne vše, co zbyde ve vaší kuchyni je vhodnou potravou pro lesní zvěř. Nejpřirozenější složky potravy najdete dokonce i ve stodole nebo na zahradě. Jde především o seno, slámu nebo větve keřů. Když chcete zvěři přilepšit, potěšíte ji například jablky, hruškami, švestkami apod. Pokud jde o zeleninu, zvěř rozhodně není vybíravá jako naše lidské ratolesti. Pochutná si na mrkvi, na řepě, bramborách… a dokonce i na cibuli. Vhodnými pamlsky jsou také kaštany, žaludy, bukvice, kukuřice nebo hrách. Pokud se rozhodnete investovat i nějakou tu korunu, v chovatelských potřebách můžete zakoupit kamennou sůl nebo ještě lépe solnou pastu. Ta se rozetře na stromy, kde si ji zvěř najde a olíže.
Rozhodně se vyvarujte jakékoli potravě plesnivé, zkvašené či jinak zkažené. Z obilí je vhodný pouze oves, protože ostatní obilniny zvěř nadýmají. Staré pečivo by mělo být dobře vysušené a umístěné až v mrazivém období, nejlépe tam, kde nebude vlhnout. V opačném případě způsobí zvěři zažívací problémy. Rozhodně nekrmte ani pečivem, které obsahuje tvaroh, sýr, marmeládu, nebo jakoukoli jinou náplň. Vždy přikrmujte jen tolik, aby se krmivo nehromadilo a nekazilo se.
Vůbec nejlepším volbou je, pokud přikrmujete do stávajícího krmelce, jehož polohu místní myslivci jistě dobře uvážili. Dlouho se ale nezdržujte, abyste zvěř nerušili. Pokud v dosahu nemáte krmelec, zásadně nelákejte zvěř do míst, kde by ohrožovala sama sebe nebo například projíždějící vozy. Vyhněte se i místům, kde by způsobila škody na nízkém porostu okusem mladých výhonků. Ideální je vzrostlý starý les.